שלום לכם,

שמי מאיה לב ארי, ואני עוזרת לאנשים לצאת ממשבר לצמיחה. אני עוסקת בפסיכותרפיה פסיכואנליטית. בנוסף אני גם מרצה לפסיכותרפיה, ובעלת תואר שני בדרמה תרפיה. אני מומחית ליחסי הורים וילדים –  מטפלת בטיפול דיאדי. מקבלת בקליניקה שקטה בפרדסיה. כמו כן אני מדריכת מטפלים מתחומי הפסיכולוגיה, העו"ס והתרפיות מוסמכת יה"ת. מייסדת, מנהלת ומדריכת הצוות הטיפולי – מכון לב ארי.השכלה:

 • EMDR 1+2 מבוגרים. EMDR 1 ילדים, העמותה לEMDR ישראל.
 • פסיכותרפיה פסיכואנליטית, החוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת חיפה.
 • טיפול דיאדי, טיפול ביחסי הורים וילדים, החוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת חיפה.
 • תרפיה בהבעה ויצירה, ממוקדת בדרמה וסיפור (M.a.), אוניברסיטת Lesley.
 • הנחיית קבוצות, היחידה ללימודי המשך בבר אילן.
 • אימון, גשטלט ופילוסופיה אינידיאנית, דרך המעגל.
 • ייעוץ קריירה, השתלבות במעברים.

אני נמצאת בתחום הטיפולי שנים רבות ומטפלת בילדים ומבוגרים. משלבת בחדר הטיפול חשיבה דינמית התייחסותית (איך לשפר את מערכות היחסים ולפנות לאדם כוחות להתמודד באופן יצירתי עם אתגרי חיו) עם טיפול נרטיבי, EMDR וכלים קוגניטיביים לפי הצורך.

ה EMDR נחשב לפסיכותרפיה של המאה ה21, מדובר בכלי סופר עוצמתי וממוקד, אשר הטיפול באמצעותו יעיל בצורה פנומנלית. 
הטיפול אצלי יכול להיות ממוקד:
טיפולים ממוקדים בטראומה וחרדה הינם יעילים ביותר, שכן הם נעשים על רקע דינמי עמוק – מקיפים את כל הבעיה ולא רק את הסימפטום, ויחד עם זאת ממוקדים בבעיה.

מקרים של טראומה בודדת כגון תאונה, יכולים להפתר לעיתים בפגישות ספורות!!


הדרכות הורים לטובת התמודדות עם התפרצויות זעם בגילאים צעירים של הילדים – גם נלקחים כטיפול ממוקד וקצר מועד ופעמים רבות מסתכמים בתהליך קצר של כמה פגישות.


אני עוסקת שנים רבות בנושא חרדה חברתית, מעבר מדחיה לקבלה, מרצה על הנושא, ומטפלת באנשים בתחום זה. בימים אלו אני עמלה על כתיבת ספר בנושא הזה, שיהווה מדריך מעשי לחוויות של הצלחה ומציאת קשרים איכותיים. אני מטפלת בילדים שעברו חרם חברתי, ובמבוגרים שמחפשים זוגיות מיטיבה. כלי העבודה שלי הם ממוקדים ועמוקים.


אני אוהבת לטפל בבני אדם ושואפת לעזור להם להרגיש שלמים יותר עם בחירותיהם ועם מי שהם. כמטפלת אני משלבת אכפתיות ומסירות למטופליי, אמפתיה, חשיבה יצירתית ושימוש בהומור גם במצבים מורכבים. בכל אלו אני רואה ככלים חשובים בדרך לשינוי או לקבלת עצמנו.


אם אתם מתלבטים לגבי ילדכם או לגבי עצמכם, נמצאים במשבר כלשהו או נתקלים בכל דבר אחר שגורם לכם להרהר בצורך לדבר עם איש מקצוע, אני מחכה לכם עם אוזן קשבת בשילוב מקצועיות ואנושיות.
בעלת ניסיון רב בעבודה מול ועם מסגרות חינוכיות, ובמצבים משפחתיים רב דוריים.


עובדת בהסדר עם משרד הביטחון.
לא עובדת עם קופות חולים.


פרטים נוספים אודותיי:


עשיה מקצועית:

כיום:

 • מקבלת באופן פרטי במקום נעים, ברחוב שקט בפרדסיה.
 • מרצה בקורס "גישות תאורטיות ויישומיות בפסיכותרפיה", "טיפול נרטיבי", "מויניקוט ועד קוהוט" במכללת ווינגייט.
 • מנחה סדנאות והרצאות בכנסים מקצועיים בנושאים של #יציאה_מציר_החרם, מדחיה לקבלה, אסרטיביות כגישה לחיים, טיפול בחרדה בשילוב גישות פסיכותרפויטיות, מעבר מתלות לעצמאות וחרדת נפרדות, יחסי הורים וילדים לאחר לידה שניה, הדרכות הורים מלב אל לב ועוד.
 • מנהלת מכון לב ארי.
 • מדריכה מטפלים.ניסיון קודם:

 • הענקתי טיפול דיאדי, והנחתי הורים וצוותים של גננות, בנעמ"ת – מעונות רב תכליתיים.
 • טיפלתי באופן פרטני וקבוצתי בטראומה ודיכאון, בעמותת עמך – עמותה לטיפול בניצולי שואה ודורות ההמשך.
 • ניהלתי במשך שנים ארוכות פורום לפתרון חלומות באתר בטיפולנט.
 • הקנתי מיומנויות חברתיות ב"בית של תמר" – בית ספר לילדים עם קשיי קשב וריכוז ולקויות לימודיות וחברתיות.
 • טיפלתי בהורים וילדים והדרכתי סטודנטיות, ברשת החינוכית בני ציון ובמכון אחי"ה – מעון לילדים מעוכבים שפתית, התפתחותית ותקשורתית (גילאי 3-5).
 • ליוויתי חיילים עולים בודדים שנתיים לאחר שחרורם מהצבא, מטעם פרויקט של הסוכנות היהודית, במסגרת פרויקט השתלבות בקהילה וייעוץ קריירה.
 • הרצתי במכון שינוי בנושא של שינוי פרדיגמות חשיבה ודימיון מודרך.
 • הרצתי באוניברסיטת ת"א, ביה"ס לעו"ס, בנושא אימון קבוצתי והייתי בין מקימי התוכנית לקואצ'ינג .
 • ייעוץ ואימון קריירה, השתלבות במעברים.


לפעמים אנחנו נתקעים בדרך שלנו בגלל הבלגנים, שנמצאים בחיים של כולנו. אפשר להיות במצוקה כל החיים ואפשר לנצל את המצב ולצאת למקומות חדשים. אני מאמינה שאנשים מסוגלים להשתנות. כדי לצאת למקום חדש צריך לפתח את היצירתיות שלנו.

זה מה שאני יודעת לעשות.

 • אני יודעת לעזור לכם לפתח גישה יצירתית לחיים שלכם.
 • אני יודעת לעזור לכם להשתחרר מבעיות שנראות לכם בלתי פתירות.


כדאי לכם לפגוש אותי כי ייתכן שגם אתם תגידו את מה שאמרו או כתבו עלי מטופלים:

ליאור
כל שנות ילדותי עשו עלי חרם, ותמיד חשתי דחוי ולא שווה. נחות. ככל שאני הולך במסע חיי, כמו שאת אומרת, מאיה, אני מבין שאני ורק אני זה שקובע את הערך שלי. אני לא נותן לאנשים יותר להוריד אותי. אני מבין שזה אני שמרים את עצמי. אני שווה כמו כולם, לא פחות מהם. הדבר המדהים שיש לי היום חברים טובים שהכרתי מחוץ לבית הספר כמובן. ואפילו חברה. ימותו הקנאים וכל מי שלא האמין בי. אין עליך. באמת. מכל הלב שלי, תודה.

עדן
"שנים הרגשתי שהתפרצויות הזעם של ביתי הן גזירה משמיים. כל הזמן צעקה. בילגנה. היא עשתה לנו טרור בבית וסובבה אותנו על האצבע הקטנה. לא נעים להגיד אבל כשהיא הגיעה לגיל 5 ממש שנאנו אותה. הגענו אליך מיואשים. בעקבות הטיפול שהיא ואנחנו עברנו אצלך, החיים נראים אחרת. לא האמנתי… היום אחרי שנה, היא מכבדת אחרים, רגישה, מסבירה את עצמה בשקט. קיבלנו בת במתנה, ואנחנו אוהבים אותה וגאים בה מאוד!. אחרי שהגננות תמיד התלוננו עליה ומאוד דאגנו, התחילה לפני כמה חודשים כיתה א', והמורה משבחת אותה שהיא מתחשבת ורגישה. לא להאמין.  תודה!"מיכל
"נתנו לביתנו ללכת אליך, כי היתה מאוד מנוצלת בחברה, התביישה באנו ובבית שלה, לא נתנה אמון באף אחד, לא היתה משחקת. מסדרת את הבובות, מסדרת חפצים, אבל לא משחקת. כאילו לא היה לה דימיון, רק סדר היה חשוב לה. מעבר לזה רק רצתה לראות טלויזיה ולשחק בטלפון כל היום. לא הסכימה להפגש עם חברים או ללכת לימי הולדת. היום אחרי 3 שנים, עשינו היא ואנחנו דרך ארוכה מאוד … יש לה בובות והיא כן משחקת איתן, ויש לה חברות, היא התחילה ללכת אפילו לצופים ואוהבים אותה שם. כשמישהו צועק עליה, היא כבר לא נבהלת. שמה לאחרים גבולות, "אתה לא תדבר אלי ככה!", היא אומרת סוף סוף מדברת. אנחנו מבינים שהיא שומרת על עצמה, משהו שהיה קשה לנו לעשות, כי אנחנו היינו נבהלים, בגלל שאנחנו עולים מארה"ב המנטליות בארץ זה משהו שלא היינו רגילים אליו. ועכשיו היא הולכת לימי הולדת. מבלה בפארק. לא נותנת שידחפו אותה בתור. מי היה מאמין? תודה!"


גלית
"מאז שבעלי נפטר הייתי מאוד עצובה ומכונסת בעצמי, מרירה על העולם. כמעט לא היה לי כוח להיות בקשר עם הבנות שלי. כאילו מתתי איתו, כי לא ידעתי איך להיות ואיך לחיות בלעדיו. כיום אני מרגישה שיש לי הזדמנות לחיות את חיי בדרכים חדשות, שלא הכרתי קודם. ואני מתמודדת עם אנשים ואתגרים, שפעם היו נראים לי כמו הרי האוורסט, בלתי עבירים. אפשר להגיד שהבנתי מה ומי אני רוצה להיות בחיים וכאמא. ואני מבינה את הילדות שלי, וממוקמת בתוך התפקיד שלי כאמא, ואני מרגישה נפלא… שאני מצליחה, ושיש בי כוחות ענקיים שבכלל לא הייתי מודעת לקיומם.

עדינה
"למעגל הנשים הגעתי כשאני בת 68, מלווה במחלת הפרקינסון, ההורסת ומקשה את השרירים. נכנסתי לקבוצה סקפטית לגבי הנושא של דרמ הוציור… אבל דרך כל מה שעשינו ודיברנו, אני מבינה היום את מרקם היחסים שלי עם עצמי ועם העולם… כמה שהגוף שלי נוקשה.. כמו שאני הייתי נוקשה בעצם לעצמי ולאחרים.. פגשתי במעגל נשים נהדרות, משתפות, מתייחסות, מתעניינות ואותך – מאיה לב ארי, שמדריכה ומלמדת אותי בתבונה, בחכמה ובגישה חיובית. המעגל גילה לי שיש לי יכולות יצירתיות שעוזרות לי בתהליך הריפוי שלי. תודה שהדלקת לי עששית של אור בלב. "

גיל
"הגעתי אליך בגיל 27, תמיד הרגשתי "עוף מוזר". בזכותך למדתי לאהוב את עצמי, ולקבל את עצמי כפי שאני. אני לא מושלם אבל אני שלם. אחרי שסלחתי לעצמי על כל מיני טעויות שעשיתי בחיים, נפתח לי מקום בלב – והיום אני בזוגיות. בהתחלה חששתי מאוד לפנות, ואני שמח שבאתי אליך. פגשתי אישה כנה, עממית, אוהבת ומקדמת. מאמא ענקית, שהראתה לי את האור.

קארין
כשחברתי הטובה הביאה אותי אליך, הייתי שבורה בלב, ולא חשבתי שאי פעם העצבות תעזוב אותי. החבר שלי עזב אותי וריחפה עלי קדרות. החיים נראו לי ריקים ולא שווים בלעדיו. הרגשתי שאני כמעט ולא יודעת מי אני. הדרך שעשיתי איתך היתה משמעותית, כי חיברת אותי לעצמי. עכשיו יש לי אותי, ויש לי חיים שבניתי ואני אוהבת. ואין לי איך לומר לך תודה. פתחת לי את העיניים, וקיבלתי את החיים שלי ואת עצמי במתנה! ".


אשמח לדבר איתכם,
הרגישו בנוח להתקשר אלי
מאיה לב ארי
054-6696777

 

 

טלפון: 054-6696777  | מייל:  maya.levari.lev@gmail.com