הדרכת הורים

מתלבטים איך כדאי לנהוג עם הילד על מנת שיצליח בהמשך הדרך? עושים כל שבאפשרותכם ובכל זאת משהו ביחסים צורם?
הדרכת הורים באה לתת מענה לשאלות רבות איתם מתמודדים הורים.  מטרת הפגישות היא לעזור להורים להתמקם בתפקיד ההורי, ולהחזיר להם את תחושת הביטחון, ולחזק את יכולתם להשיב את השלווה לבית. הדרכת הורים נותנת הבנה מעמיקה לגבי צרכי הילדים, וכך מתגבשות דרכים יעילות, להיענות לצרכים אלו.

הדרכת הורים גם מפנה מקום להורה כאדם, למשאלותיו ולאכזבותיו, במסע חייו באופן כללי, ולפרק ההורות בתוכו.

המטרות:
♥ להכניס את הילד ל'תלם' ההתפתחותי והרגשי, הבריא והמאושר.
♥ לתמוך בילד בדרך למימוש הפוטנציאל הגלום בו.
♥ להנות מההורות שלכם, לממש את הפוטנציאל ההורי הטמון בכם.

הורים, יש בידכם השפעה אדירה ומכרעת על ילדיכם. בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לא. הדרכת הורים תסייע בידכם לרתום את הכוחות שלכם, (אפילו אלו שלא ידעתם שחבויים בתוככם), בצורה ממוקדת .  בנוסף יהיו מקומות, שבהם תוכלו סוף סוף לשחרר  ולנוח.

מה מיוחד בהדרכת ההורים אצל מאיה לב ארי?
מאיה לב ארי היא מטפלת מוסמכת ביחסי הורים וילדים בגישה פסיכואנליטית, על כן הדרכת ההורים מקבלת עומק רגשי לצד כלים מעשיים. לפעמים הילד חווה אתגרים, עליהם ניתן להתגבר בתהליך פשוט וקצר מועד. בין היתר תוספת של ילד למשפחה, לעיתים מובילה את הבכור להתנהגות ילדית. תהליך קצר מועד יתן לכם כלים להשיבו לתלם.
לפעמים מדובר באתגר משמעותי, שדורש התבוננות, חשיבה משותפת וטיפול.
לכל משפחה יש מורשת של תפקידים רגשיים, שעוברת מדור לדור. פעמים רבות ההורים רואים בילדיהם גלגל שמחייה את ההיסטוריה המשפחתית – מצב בו עשויים לצוץ חששות, שמא הילדים ינציחו את התפקידים המשפחתיים ההיסטוריים. יש שאלות בלב כגון: האם הבן יהיה דפרסיבי כמו הדוד?
בנוסף ישנם מחסומים בהורים, שעוברים לעיתים קרובות לילדים, כדוגמת מצב בו הורה חווה חרדה, ומעביר (שלא במודע ובניגוד לרצונו כמובן) את אותה חרדה ממש לילד. הורה שחסום בתחום הסמכות, יאלץ פעמים רבות להתמודד עם ילד שכל הזמן בודק גבולות. במקרים אלו נתעכב במקומות החסומים, 'נתיר קשרים' מהעבר, ונברר מה יש לעשות, ואיפה כדאי לנוח ולהניח לילד – שבכלל פועל ממקומות של בריאות ולא של חולי, בניגוד גמור לדוד.

בפגישות ההדרכה, הורים מקבלים כלים מעשיים, להתמודדות עם מצבים שונים שקורים עם הילד. מתוך כך הם משפיעים עליו לטובה מבחינת יכולתו לקחת חלק חיובי ופעיל מבחינה רגשית, משפחתית וחברתית.


ליעוץ ראשוני בטלפון סמסו את שמכם + המילים "הדרכת הורים אצל מאיה" ל: 054-6696777

טלפון: 054-6696777  | מייל:  maya.levari.lev@gmail.com